Klausimai ir atsakymai

KAM REIKALINGAS MEDCOAT®?

MEDCOAT® apvalkalas naudojamas tabletėms dengti, kad palengvinti rijimą ir pagerinti skonį.

KAIP VEIKIA MEDCOAT®

MEDCOAT® apvalkalas, susilietęs su vandeniu ar seilėmis, tampa labai slidus, todėl tabletę lengviau nuryti.

KAIP NAUDOTI MEDCOAT®?

KIEK TABLEČIŲ GALIMA PADENGTI MEDCOAT® APVALKALU?

Yra įvairių dydžių MEDCOAT® pakuočių; šiuo metu Lietuvoje parduodamos 20 aplikatorių pakuotės.
Kiekvienu aplikatoriumi galima padengti dvi mažas arba vieną didelę tabletę, todėl 20 aplikatorių pakuotę galima naudoti 20-40 tablečių, priklausomai nuo tabletės dydžio.

Pirmiausia įstumkite vieną tabletę ir atskirkite ją nuo pagrindinio apvalkalo, tada galėsite įstumti antrą tabletę. Viskas priklauso nuo tabletės dydžio.

MEDCOAT® apvalkalu dengtas tabletes reikia nuryti atskirai, užgeriant vandeniu, nes yra pavojus, kad tabletės gali sulipti.

KOKIŲ SUDEDAMŲJŲ DALIŲ YRA MEDCOAT® SUDĖTYJE?

MEDCOAT® sudėtyje yra tik įprastų maisto produktams būdingų sudedamųjų dalių ir nėra cukraus.
Toliau pateikiamos skirtingų skonių sudedamosios dalys.

MEDCOAT® CITRUSINIŲ VAISIŲ SKONIO:

Sudedamosios dalys: saldiklis maltitolis, augaliniai riebalai: kokosų, palmių; rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, emulsiklis riebalų rūgščių sacharozės esteriai, želatina (galvijų), dažiklis kurkuminas, natūralios kvapiosios medžiagos.

MEDCOAT® BRAŠKIŲ SKONIO:

Sudedamosios dalys: saldiklis maltitolis, augaliniai riebalai: kokosų, palmių; rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, emulsiklis riebalų rūgščių sacharozės esteriai, želatina (galvijų), dažiklis antocianinai, natūralios kvapiosios medžiagos.

KOKIOMS TABLETĖMS AR KAPSULĖMS YRA TINKAMAS MEDCOAT®?

MEDCOAT® galima naudoti įvairių formų ir dydžių tabletėms bei kapsulėms, kurias reikia nuryti viso dydžio arba padalintas. Apvalių tablečių, kurių skersmuo didesnis nei 12 mm, kraštai gali būti nepadengti.

NUO KOKIO AMŽIAUS GALIMA VARTOTI MEDCOAT®?

MEDCOAT® gali vartoti suaugusieji ir vaikai nuo tada, kai išmoksta nuryti pilno dydžio arba padalintas tabletes. Dažnai vaikai gali išmokti nuryti mažas tabletes būdami 3-4 metų amžiaus. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurių tablečių nereikėtų dalinti. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

KAM DAŽNIAUSIAI KYLA PROBLEMŲ RYJANT TABLETES?

Vaikams dažnai sunku nuryti tabletes, ypač specifinio skonio tabletes, pavyzdžiui, antibiotikus ir pan. 
Vyresnio amžiaus žmonėms dažnai sunku nuryti tabletes dėl burnos sausumo arba disfagijos (rijimo sutrikimo). Daugeliui sveikų suaugusiųjų taip pat sunku nuryti tabletes, dažnai bijodami, kad tabletė įstrigs gerklėje ir jie negalės kvėpuoti (tablečių fagofobija). Dideliame Norvegijos tyrime apie 25% 20-69 metų amžiaus žmonių nurodė, kad turi nedidelių arba didelių sunkumų rydami tabletes. Laikini sunkumai taip pat gali atsirasti dėl gerklės infekcijos ir pan.

KOKIAS TABLETES DAŽNAI SUNKU NURYTI?

Didelės, nedengtos ir specifinio skonio tabletės paprastai laikomos sunkiai nuryjamomis.

KADA NEGALIMA NAUDOTI MEDCOAT®?

Nenaudokite MEDCOAT®, jei esate alergiškas bet kuriai MEDCOAT® sudedamajai daliai. Nevartokite MEDCOAT® su kramtomosiomis tabletėmis, tabletėmis, kurios turi ištirpti burnoje, tabletėmis, kurios turi būti ištirpintos vandenyje.

AR SAUGU VARTOTI MEDCOAT®?

MEDCOAT® apvalkalas greitai ištirpsta nurijus tabletę (maždaug per 45 sekundes), jo sudėtyje yra tik maisto produktų klasei priskiriamų sudedamųjų dalių, kurios, kaip žinoma, nesąveikauja su vaistais.  Kiekvienas apvalkalas sveria tik apie 0,2 g.

AR MEDCOAT® IŠ TIKRŲJŲ PADEDA LENGVIAU NURYTI TABLETES?

Atlikus klinikinį tyrimą su suaugusiais žmonėmis, kuriems sunku nuryti tabletes, 98% tiriamųjų teigė, kad MEDCOAT® apvalkalu dengtas tabletes buvo lengviau nuryti, palyginti su identiškomis nedengtomis tabletėmis. Tyrimas taip pat parodė, kad 100% tiriamųjų teigia, kad MEDCOAT® apvalkalas visiškai užmaskuoja kartaus skonio tabletes. Tyrimas paskelbtas žurnale "Pharmacy World & Science/International Journal of Clinical Pharmacy" (PharmWorldSci:2010;32,420-423). www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20524068

Karolinskos universitetinėje ligoninėje atlikto klinikinio tyrimo su 2-17 metų amžiaus sergančiais vaikais, kuriems sunku išgerti vaistus, metu padaryta išvada, kad MEDCOAT® apvalkalas palengvino tablečių rijimą 87% vaikų, o 85% pagerino skonį. Tyrimas paskelbtas žurnale "Acta Pædiatrica". (Acta Pædiatrica 2015;104, 956-961). www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4744733/

AR MEDCOAT® SUDĖTYJE YRA GLITIMO, LAKTOZĖS AR SOJOS?

Ne, MEDCOAT® sudėtyje nėra glitimo, laktozės ar sojos.

AR MEDCOAT® NĖRA CUKRAUS?

Ne, MEDCOAT® sudėtyje nėra cukraus, vietoj jo yra saldiklis.

KAIP NUO TABLETĖS PAŠALINTI MEDCOAT® APVALKALĄ?

MEDCOAT® apvalkalą nuo tabletės ar kapsulės pašalinkite sausa servetėle.

Image

Įmonė Allium UPI UAB buvo įkurta siekiant tiekti inovatyvius produktus Lietuvos rinkai tiek profesionalams, tiek paprastiems žmonėms.

Navigacija

Informacija

Kontaktai

Allium UPI UAB

Adresas: Kintų g. 11, Vilnius