TYRIMAI

Image

KLINIKINIS SUAUGUSIŲJŲ TYRIMAS

Klinikiniame tyrime su suaugusiaisiais, kuriems sunku nuryti tabletes, 98% tiriamųjų teigė, kad MEDCOAT® pagalba dengtas tabletes buvo lengviau nuryti, palyginti su identiškomis nedengtomis tabletėmis. Tyrimas taip pat parodė, kad 100 % tiriamųjų teigia, kad MEDCOAT® apvalkalas visiškai užmaskuoja kartaus skonio tabletes. Tyrimas paskelbtas žurnale "Pharmacy World & Science/International Journal of Clinical Pharmacy" (PharmWorldSci:2010;32,420-423). 

www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20524068

KLINIKINIS TYRIMAS SU VAIKAIS

Karolinskos universitetinėje ligoninėje atlikus klinikinį tyrimą su 2-17 metų amžiaus sergančiais vaikais, kuriems sunku išgerti vaistus, nustatyta, kad MEDCOAT® apvalkalas palengvino tablečių rijimą 87% vaikų, o 85% pagerino jų skonį. Tyrimas paskelbtas žurnale "Acta Pædiatrica" (Acta Pædiatrica 2015;104, 956-961). 

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4744733/

TYRIMAS DĖL SĄVEIKOS RIZIKOS

Atlikta literatūros paieška dėl MEDCOAT® sudedamųjų dalių ir vaistų sąveikos rizikos. Tyrimą atliko Karolinska instituto klinikinės farmakologijos profesorius emeritas Folke Sjöqvist, bendradarbiaudamas su Karolinska vaistų informacijos centru (Karolic) Karolinska universitetinėje ligoninėje. Jų tyrimo metu nenustatyta jokios rizikos, kad MEDCOAT® sudedamosios dalys sąveikautų su vaistais taip, kad galėtų būti paveiktas vaisto poveikis. (Sjöqvist F.: Dėl galimos vaistų ir medžiagų, esančių bendrovės "MedCoat AB" sukurtoje tablečių dangoje, sąveikos rizikos. Klinikinės farmakologijos skyrius, Karolinska Institutas 2005 m. kovo mėn.)

TYRIMAS DĖL APVALKALO SUIRIMO

Upsalos universiteto Farmacijos katedroje atliktas tyrimas parodė, kad MEDCOAT® apvalkalas greitai suyra nurijus tabletę (vidutiniškai per 45 sekundes) ir taip netrukdo įsisavinti vaisto. (Alderborn G, Olsson C: MedCoat apvalakalu padengtos tablečių poveikio kai kurių preparatų suirimo laikui tyrimas. Farmacijos katedra, Upsalos universitetas. 2009 m. gruodžio mėn.).

NORVEGIJOS TYRIMAS DĖL SUNKUMŲ RYJANT TABLETES

Norvegijoje atlikto 6158 asmenų, apsilankiusių pas bendrosios praktikos gydytoją, tyrimo metu 30% moterų ir 15% vyrų teigė, kad jiems sunku nuryti tabletes. (Andersen Ø, Zweidorf O-K, Hjelde T, Rødland EA: Problemer med å svelge tabletter [Problemos ryjant tabletes. Bendrosios praktikos gydytojų apklausos tyrimas]. Tidsskr Nor Laegeforen 1995;115:947-9.)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7709385

VOKIETIJOJE ATLIKTAS TYRIMAS DĖL SUNKUMŲ RYJANT TABLETES

Vokietijoje atliktas 1051 bendrosios praktikos gydytojų kabinetuose besilankančių pacientų tyrimas atskleidė, kad 37,4% pacientų nurodė, jog kada nors turėjo problemų ryjant kietuosius vaistus, o 27,2% pacientų turėjo sunkumų ryjant šiuo metu paskirtas tabletes ir kapsules. 9,4% pacientų nurodė, kad dėl rijimo sunkumų nesilaiko vaistų vartojimo režimo. Tik 6,7% visų pacientų apie tokias problemas kada nors klausė gydytojas ir 4,1% - vaistininkas. Eur J Clin Pharmacol. 2013 Apr;69(4):937-48 

www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23052416

Image
Image

Įmonė Allium UPI UAB buvo įkurta siekiant tiekti inovatyvius produktus Lietuvos rinkai tiek profesionalams, tiek paprastiems žmonėms.

Navigacija

Informacija

Kontaktai

Allium UPI UAB

Adresas: Kintų g. 11, Vilnius